Інформація про школу

Комунальний заклад Сумської обласної ради «Косівщинська спеціальна школа» – затишна будівля у центрі приміського села. Вона заснована у 1989 році, як загальноосвітній навчальний заклад для дітей, які потребують корекції вад слуху.

У рік заснування у школі-інтернаті навчалося всього 28 учнів – це 4 класи. За роки існування контингент поповнився і розширився. Сьогодні в школі на повному державному забезпеченні 

перебувають 60 вихованців Сумської області віком від 6 до 18 років.

У педагогічно-реабілітаційному процесі зайняті 15 вчителів, 5 сурдопедагогів,13 вихователів, педагог-організатор, практичний психолог, соціальний педагог, керівники гуртків, інструктор з фізкультури, медсестра, 20 чоловік обслуговуючого персоналу.

Мова навчання - українська.

Керує закладом Шевченко Юрій Миколайович з 2002 року.

Найбільша цінність нашої школи – дитина, її право на повноцінне щасливе життя. Заклад забезпечує права дітей з порушеннями слуху на здобуття початкової та базової загальної середньої освіти з урахуванням особливостей їх психофізичного розвитку шляхом спеціально організованого освітнього процесу в комплексі з корекційно-розвитковою роботою; сприяє всебічному розвитку вихованців, набуттю ними ключових компетентностей.

Освітній  процес організовано цілодобово.

 

Обов’язковими в школі є навчальні і корекційні заняття, щоденна кількість і послідовність яких визначається розкладом уроків. Крім них у закладі освіти проводяться індивідуальні, групові, факультативні заняття. Школярі відвідують факультативні заняття з вишивки, гурток «Бісероплетіння», хореографічний гурток, заняття за інтересами. Учні школи учасники ІІІ Всеукраїнського  конкурсу дитячого малюнка серед школярів з порушеннями слуху «Українська жестова мова – моя рідна мова», приуроченого Міжнародному дню захисту дітей та Дню створення УТОГу, Всеукраїнського конкурсу малюнків для дітей з особливими потребами «Я дитина! Я малюю!».

 

 

        Вихованці закладу брали участь у міжнародному обміні           в рамках реалізації  проекту «Willing&HealthyE.U.&Youth!» громадської організації «Центр євроініціативи» (м. Беневенто, Італія).

Основними питаннями виховної роботи школи є розвиток фізичних можливостей учнів та формування здорового способу життя. З метою фізичного виховання учнів, розвитку в них інтересу до занять спортом у школі постійно проводяться спортивні змагання в рамках Дня захисника Вітчизни, Дня збройних сил України, Дня фізкультурника, методичного тижня фізичної культури і спорту.

 

Учні та випускники закладу беруть активну участь у змаганнях різних рівнів та мають високі спортивні досягнення. Випускники школи Мажаєв Дмитро та Денисенко Руслан багаторазові переможці і призери чемпіонату України з лижних перегонів, переможці та призери ХХІІ зимової Дефлімпіади 2019 року.  Мажаєв Д. – заслужений майстер спорту з лижних перегонів, триразовий чемпіон, який приніс Україні перше золото на ХХІІ зимовій Дефлімпіаді 2019 року; Денисенко Р.– майстер спорту міжнародного класу, бронзовий призер ХХІІ зимової Дефлімпіади. Коваль Наталія – майстер спорту України, срібна призерка літньої Дефлімпіади з кульової стрільби 2013 року, чемпіонка Європи 2015 року. Баскетбольна команда закладу (дівчата) – дворазовий переможець Всеукраїнської спартакіади «Повір у себе». 

 

Луніка Руслан кандидат у збірну України з пляжного волейболу; у червні 2020 року зайняв третє місце у складі команди на чемпіонаті України з пляжного волейболу; у травні 2021 року на чемпіонаті України з класичного волейболу серед спортсменів з порушеннями слуху в складі команди Одеської області вихованець зайняв ІІ місце та виконав норматив КМС. Учень 4 класу Ткаченко Нікіта виборов І місце серед осіб з порушеннями слуху на спартакіаді з пляжного волейболу «Повір у себе», яка проходила в УДЦ «Молода гвардія» (2021 р.). Курисько Владислав  занесений до «Книги рекордів освіти Сумщини» (2020) за високі спортивні досягнення в лижному спорті; учням Куриську Владиславу, Луніці Руслану призначена президентська стипендія за високі спортивні досягнення. 

                 Продовжує свою роботу дитяча організація «Козачата»,  яка виконує функції шкільного органу   учнівського самоврядування допомагає дітям з особливими потребами адаптуватися в   суспільстві через громадянське, національне, моральне та естетичне виховання. Найактивніші учасники дитячої організації із року в рік мають можливість відпочивати й оздоровлюватися в мальовничому куточку України на базі Міжнародного дитячого центру «Артек» (м. Київ, Пуща-Водиця). 

    З метою фізичного виховання учнів, розвитку в них інтересу до занять спортом в школі постійно проводяться спортивні змагання в рамках Дня захисника Вітчизни, Дня збройних сил України, Дня фізкультурника, методичного тижня фізичної культури і спорту. У вересні 2021 року вихованці закладу брали участь у щорічному турнірі з міні-футболу, присвяченому пам’яті Олександра Могиленка. Протягом  року в закладі освіти діяла спортивна секція з волейболу та лижних гонок. Під час дистанційного навчання проведені онлайн-змагання «Найкращий спортсмен школи». На чемпіонаті України з лижних гонок серед спортсменів з порушеннями слуху Курисько В. виборов три І місця; Рута В. – два ІІ та одне ІІІ місця; Миненко К. -  три ІІ місця; Беркун С. – два І та одне ІІІ місця; Севрюк Д. – одне І та два ІІІ місця. Учень 10 класу Курисько Владислав учасник чемпіонату України з лижних перегонів серед здорових спортсменів, де зайняв VI місце. Учень 5 класу Ткаченко Нікіта виборов І місце серед осіб з порушеннями слуху на спартакіаді з пляжного волейболу «Повір у себе», яка проходила в УДЦ «Молода гвардія» (2021р.). Курисько Владислав стипендіат Президента України за високі спортивні досягнення.

              Обов’язково два рази на рік проводяться медичні огляди вихованців спеціалістами районної та обласної дитячої лікарень. Організовано п’ятиразове харчування, а для шестирічок – денний сон. 

Заклад забезпечений сучасними засобами навчання та корекції для дітей з порушеннями слуху. Облаштовані 4 класи Нової української школи, кабінети навчальних дисциплін (інформатики, фізики та математики, хімії та біології, української мови, англійської мови та української жестової мови, трудового навчання), кабінет ЛФК, кабінети індивідуальної корекційно-розвиткової роботи з розвитку слухового сприймання та формування вимови, слуховий кабінет обладнаний аудіометром, звукопідсилювальною апаратурою колективного використання, кабінети соціального педагога, практичного психолога, педагога-організатора, бібліотека, спортивна зала. Корекційно-реабілітаційному процесу сприяють навчальні комп’ютерні тренажери з розвитку слухового сприймання та формування вимови: «Світ звуків», «Видима мова», «Адаптація лого», «Живий звук»; реабілітаційне обладнання для кабінету ЛФК, сенсорне обладнання для корекційно-розвиткової роботи практичного психолога.

За рахунок

співпраці закладу з благодійною американською організацією учні  забезпечені високоякісними сучасними  індивідуальними слуховими апаратами Hansaton німецького виробництва. Навчальні  класи забезпечені сучасними технічними засобами навчання для звукопідсилення та демонстрації матеріалів для уроків та позакласних занять.

                Школа забезпечена сучасною пожежною сигналізацією, пожежним гідрантом та  резервуаром, пожежні люки облаштовані згідно нових вимог. У закладі зроблено ремонт І поверху, харчоблоку, спортивної зали, душових кімнат, туалетів, ганку, капітальний ремонт водогону, облаштований пандус; замінені нові вікна та двері на теплозберігаючі, всі меблі по класах та спальнях. Школа має високошвидкісний Інтернет, забезпечена транспортом, можливий підвіз дітей.

Територія школи має сучасний дизайн. Висаджені хвойні дерева та кущі, облаштовані клумби, декоративні криниця, місток, вітряк, вулики, штучні водойми. Заклад має власну земельну ділянку для вирощування овочів площею 0,5 га, фруктовий сад.

Школа пишається своїми випускниками, які продовжують  навчання у вищих навчальних закладах, коледжах, вищих професійних училищах; працюють зубними техніками, педагогами, масажистами, столярами, швачками, фотомоделями.

Щороку заклад гостинно відчиняє свої двері для нових вихованців, які приходять не лише оволодівати знаннями, а й опановувати найціннішу життєву науку – науку спілкування, яка дає змогу адаптуватися в суспільстві, мати культурну обізнаність та самовираження.

 

 

І додаткова інформація про роботу закладу...

дорожня карта школи.pdf
Adobe Acrobat Document 4.0 MB