5 ПРОСТИХ ПСИХОТЕХНІК, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ЗНАЙТИ СВОЄ ПРИЗНАЧЕННЯ

 

Знаєте, як зрозуміти – чи своїм шляхом ви йдете? Досить просто! Якщо щоранку ви встаєте наповненим енергією і творчими ідеями - ви на своєму шляху. Якщо ж ви ненавидите дзвін будильника і піднімаєтесь з поганим настроєм - пора щось змінювати в своєму житті. Ось кілька вправ, які допоможуть вам зрозуміти, чим вам потрібно займатися насправді.

 

Техніка 1. Повернути зацікавленість

Знаєте, чим відрізняється геній від простої людини? Геній відстоює своє право займатися улюбленою справою. Зазвичай це відбувається в самому ранньому віці.

Відповідайте собі на питання, чим ви любили займатися в дитинстві.

Ще до того як ваші батьки почали впихати в вас установки, що «малюванням на хліб не заробиш» або «танці - це несерйозно». Напишіть три речі, які вас реально захоплювали в дитинстві. Це невелика підказка, куди вам прагнути.

 

Техніка 2. Шукаємо закономірності: 20 улюблених занять

Тепер давайте складемо список з 20 ваших улюблених занять. Нехай деякі з них вам здаються банальними (наприклад, їсти смачну їжу) - все одно пишіть. Коли список буде готовий, подивіться уважно на ці заняття. Бачите закономірності? Може бути, у вашому списку превалюють справи, пов'язані з допомогою людям? Або якісь спортивні заняття? Або справи, пов'язані зі спокійною монотонною роботою?

Зрозумійте, по яких групах можна розбити цей список. Він допоможе вам зрозуміти, яким життям ви хотіли б жити.

 

Техніка 3. Ваше ідеальне оточення

Якщо в вас ніхто не вірить, то повірити самому в себе стає ще складніше. Саме тому середовище, що породжує переможців, майже завжди складається з переможців.

Уявіть, що світ за ніч змінився під ваші запити. І на ранок він буде наповнений такими людьми, якими ви забажаєте. Якими будуть ці люди? Якими якостями вони володіють? Може, всі вони творчі, або, навпаки, це люди, які склали сопромат на п'ять з плюсом? Може, вони все роблять швидко, або, навпаки, ви б хотіли уповільнити світ?

Що ви дізналися про себе і що вам потрібно, щоб повністю проявити себе?

 

Техніка 4. П'ять життів

А тепер уявіть: у вас буде п'ять життів. І в кожному з них ви зможете стати тим, ким хочете. Як ви проживете ці п'ять життів?

Цю вправу, як і всі інші, ви можете підігнати під себе. Якщо це зробите за три життя - беріть три. Потрібно десять - ні в чому собі не відмовляйте

Отже, уявіть, що одне життя ви присвячуєте біології, друге - професійним подорожам, третю - тому, щоб завести велику родину з купою дітей, в четвертій станете скульптором, а в п'ятій - астронавтом. Яка подобається більше?

Найважливіше тут зрозуміти наступне: якщо вам треба вибрати всього одне життя, нехай навіть те, що вам найбільше подобається, вам все одно не вистачить інших. Тому що вони - це ваша невід'ємна частина. Нам в голови вбили: «Визначись!». І це сумно.

У світі зустрічаються люди, народжені для єдиної мети, але це рідкісний виняток. Кожне з ваших життів містить щось, що ви дуже любите і чого потребуєте. І ви можете привнести це в своє життя.

 

Техніка 5. Мій ідеальний день

Зараз нам належить довга прогулянка по вашій уяві. Візьміть ручку і листок. Отже, яким ви бачите свій ідеальний день?

Проживіть цей день в теперішньому часі і в усіх подробицях: де ви прокидаєтеся, який це будинок, хто лежить поруч з вами, що ви їсте на сніданок, який одяг ви вдягаєте, що ви робите, якою роботою ви зайняті, вдома?

Не обмежуйте свою фантазію. Описувати день, який би проживали, будь у вас абсолютна свобода, необмежені кошти і всі сили і вміння, про які ви тільки мріяли.

 

Після того, як список складено, поділіть всі ваші фантазії на три групи:

Що з цього вам необхідно як повітря.

Що необов'язково, але все одно дуже хотілося б мати.

Без чого можете обійтися.

 

Наше життя складається з життєвого досвіду, історій, ролей, відносин, заробітку, навичок. Щось з цього ми самі вибираємо. Щось з того, що ми називаємо своїм вибором, насправді є компромісом. Щось взагалі випадковість. Щось з цього необхідно і дуже дорого. Але все це - не ви.

Зосередьтеся на собі. Знайдіть те, що любите. І почніть рухатися до свого призначення!

 

 

Обери дерево — пізнай себе!

 

 

 

Привіт, друже! А чи знаєш Ти, які риси характеру Тобі притаманні: щедрість, доброта, сором’язливість, чи, може, активність, наполегливість і спонтанність?

Пропоную Тобі пройти невеличкий, однак цікавий психологічний тест і дізнатися про свій внутрішній світ трішечки більше. Згода?

Уважно поглянь на малюнки дерев та обери серед них те, яке Тобі найбільше сподобалось і запам’яталося.

Обрав? Молодець! А тепер дізнайся результати тесту.

Якщо Ти обрав дерево № 1

Зробити навколишній світ кращим — ось Твоя давня заповітна мрія. Щодня Ти прагнеш стати на сходинку вище, тож багато працюєш над собою. На перший погляд, спілкуватися з Тобою складно, та насправді Ти дуже щедра і порядна людина. Набагато складніше Тобі зрозуміти самого себе. Легко пробачаєш образи і йдеш по життю з високо піднятою головою.

Якщо Ти обрав дерево № 2

Ти — справедливий і відповідальний, з задоволенням піклуєшся про інших і ніколи не шукаєш вигоди у стосунках. Саме тому друзі Тобі довіряють і цінують Тебе. З Тебе вийшов би прекрасний староста класу. Чесність, розум і красномовність — це риси, що виділяють Тебе з поміж інших. Ти завжди знайдеш цікаву історію, аби розважити оточуючих.

Якщо Ти обрав дерево № 3

Романтичний і задумливий, ну, справжній філософ! Ти обожнюєш подумати на самоті, зважити всі «за» і «проти». Завжди чиниш так, як правильно, навіть якщо ровесники з Тобою не згодні. Твій внутрішній світ з його хитромудрими ідеями та задумами — для Тебе головне. Легко ладнаєш з тими, хто старанно вчиться і любить розмірковувати.

Якщо Ти обрав дерево № 4

Ти — емоційний і непередбачуваний, мало того — унікальний серед свого оточення. Про таких, як Ти, частенько говорять: «Дивак!» Але, незважаючи на це, Ти — вразлива і тонка натура. Людям Твого типу притаманні неабиякі творчі здібності. Головне — вчасно виявити їх і розвивати. Людина з твердою життєвою позицією, Ти запросто відрізниш Добре від Поганого.

Якщо Ти обрав дерево № 5

Впевнений і незалежний, найбільше Ти цінуєш в людях щирість і справедливість. Звик покладатися лише на себе, томудевіз «Зроблю сам!» — якраз про Твій тип людей. Наполегливо домагаєшся поставленої мети і не боїшся труднощів.

Якщо Ти обрав дерево № 6

Самовдосконалення — ось Твоє одвічне прагнення. Доброта, проникливість і милосердя — Твої найкращі якості. Маєш багато друзів. В Твоїй присутності люди почуваються легко і невимушено. Любов і підтримка близьких Тобі необхідні більше, ніж будь-кому на Землі. Ти і сам готовий любити безкорисливо, не вимагаючи нічого взамін.

Якщо Ти обрав дерево № 7

Ти — спокійний і безтурботний, але водночас чутливий і уважний. Завжди вислухаєш співбесідника, і ніколи не осудиш. Легко приймаєш нових людей і події. Рідко хвилюєшся через дрібниці, завдяки чому зостаєшся щасливою та задоволеною життям людиною.

Якщо Ти обрав дерево № 8

Справжній сангвінік — веселий, енергійний та смішний. Неймовірно, як просто Тобі здивувати або справити враження! Що стосується пригод або витівок, тут Тобі немає рівних. Допитливість та природна активність — Твої основні якості і переваги. Якщо Тебе щось зацікавить, Ти нізащо не зійдеш з дороги і доведеш розпочате до кінця!

Якщо Ти обрав дерево № 9

Ти намагаєшся взяти від життя по максимуму, тож Тобі напевне є чим пишатися. Життя для Тебе — безцінний подарунок долі. З рідними та близькими ділиш і радощі, і біди. Завзятий оптиміст, Ти не впускаєш жодної нагоди, щоб вчитися, вдосконалюватися, пробачати і рости. А для чого ж іще дається життя?